Nokian padangos : SUV Magazin ignoruoja testus

Nokian padangos testas
Nokian padangos testas

Nokian padangos testuose ir prekybos vietose vienodos? Skandalai padangų testuose ko gero nesibaigs niekad, juolab kad testai ir jų rezultatai tampa neatsiejama marketingo dalis. Potencialių pirkėjų „smegenų plovimas“ pasiteisina, aukštesnė vieta testuose garantuoja geresnius perkamumo rodiklius. Tik ką publikavome straipsnį apie kompanijos GiTi ambicijas standartizuoti padangų testavimo metodus siekiant skaidrumo padangų testuose, ir netrukus kaip yla iš maišo išlindo Nokian „sėkmingų testų receptai“. Įtakingas leidinys „SUV Magazin“, pateikdamas skaitytojams 215/65 R16H/V padangų testų rezultatus, ignoravo padangų Nokian Line SUV testo rezultatus. SUV Magazin tokį sprendimą priėmė kilus Nokian testų falsifikavimo skandalui, kuris kilo leidiniui „Kauppalehti“ paviešinus įmonės vidinio susirašinėjimo turinį.

[sam_pro id=“0_4″ codes=“true“]

Dyglio aikštis

Nokian Tyres vadovas Ari Lehtoranta nepaneigė, kad iki 2014 metų testų organizatoriams Nokian pateikdavo specialiai testams pagamintas padangas. Nokian Tyres specialiai testams gamintas padangas naudojo nuo 2005 metų. Ari Lehtoranta teigia kad, jam tapus Nokian Tyres vadovu, tokia praktika netaikoma jau nuo 2014 metų. Nokian vadovas prasitarė, kad tokie testų rezultatų įtakojimo metodai yra visos padangų gamybos pramonės problema, nes testų organizatoriai patys prašo gamintojų pateikti tam tikrus padangų modelius testams, taigi atsiranda manipuliacijų gumos mišiniu ir gamybos procesais tikimybė.

Nokian padangos daugiausiai orientuotos į Šiaurės Europos ir Rusijos rinką

Paviešinus skandalingus testų falsifikavimo metodus, Nokian Tyres akcijų kaina per dieną smuko 9,6%. Kaip ir reikėjo tikėtis, „Bridgestone“, „Michelin“, „Continental“, „Pirelli“, „GoodYear Dunlop“ ir keletas kitų padangų verslo gigantų kategoriškai paneigė kada nors manipuliavusios tokiais dalykais 🙂 . Tačiau vargu ar verta gamintojams džiaugtis jog „kaimyno tvartas dega“, juolab kad „savas tvartas“ tą patį produktą „generuoja“.

„Nokian Tyres“ įkurta 1898 m. ir pavadinta „Suomen Gummitehdas Oy“, tačiau veiklą, kaip padangų gamintojas pradėjo tik 1932m. Įmonės būstinė įsikūrusi Nokia mieste, Suomijoje. Šiandien pagrindinė įmonės akcininkė yra „Bridgestone Europe“. „Nokian“ markės padangos daugiausiai orientuotos į Šiaurės Europos ir Rusijos rinką. Įmonė specializuojasi žieminių padangų gamyboje, kurios sudaro 80% įmonės parduodamų padangų lengviesiems automobiliams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.