Latvija netrukus gali susidurti su padangų trūkumu

padangų trūkumas
Padangų trūkumas Latvijoje

Latvija netrukus gali susidurti su padangų kainų padidėjimu ar net jų trūkumu, to priežastis – siuntų konteineriais iš Kinijos brangimas ir bendra automobilių pramonės krizė, praneša Latvijos radijo laida „Domo aikštė“. „Jau dabar trūksta populiarių padangų. Pavyzdžiui, Latvijos rinkoje nėra pakankamai pigių 195-65-R15 padangų, nors vasaros padangų aktyvusis sezonas dar tikrai neprasidėjo.

Taigi yra pagrindo tikėtis, kad padangų trūks, ir jos pabrangs, – sakė „Autoriepu nams“ vadovas Oskaras Krampansas. Prekybininkas sako, kad pagrindinė priežastis yra ženklus konteinerių gabenimo jūra kainos padidėjimas. Jei anksčiau mes gabenome vieną konteinerį padangų iš Kinijos už 1800 dolerių, tai dabar buvo laikas, kai kaina buvo 11 000 dolerių ir net daugiau! Dabar kainos svyruoja nuo 7 000 iki 9 000 dolerių – tai vis tiek brangu!

Tepalų bazė

Jei įskaičiuosite vienos kinietiškos padangos gabenimo įšlaidas į kainą , tada už tuos pačius pinigus išeina Europietška ekonominės klasės padanga. Tačiau Europos ekonominės klasės padangų taip pat trūksta. Dėl COVID-19 Europos gamyklos kurį laiką neveikė visu pajėgumu. Kai kurios neveikia ir dabar. Tokia situacija, – aiškino Krampansas. Kitas pramonės atstovas, riepas.com vadovas Didzis Zalkalns, taip pat prognozuoja automobilių padangų trūkumą – susiduriame su konteinerių vėlavimu.

Kaip sako gamintojai, dabar kartais neįmanoma rasti vietos laivuose. Kalbant apie pasaulinį trūkumą, taip bus, nes pristatymas vėluoja visame pasaulyje. Be to, vežėjai pirmiausia veža tuos konteinerius, už kuriuos užsakovai pasirengę mokėti brangiausiai. Daugelis laukia, kol pristatymas atpigs. Tai reiškia, kad mes negausime padangų laiku. Vairuotojams tai reiškia, pirma, perspektyvą likti su senomis padangomis sezonui.

Antra, jei ir paklausa būtų patenkinta, kainų didėjimas labai realus, – sakė Krampansas. Vartotojų teisių apsaugos centras dar negavo jokių signalų apie galimą trūkumą automobilių padangų rinkoje. „Šiuo metu tokių signalų ir nusiskundimų neturime. Pavyzdžiui, apie labai ilgą padangų pristatymą“, sakė centro atstovė Sanita Gertmane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.