DSG greičių dėžės problemos

dsg
dsg greičių dėžė

Didžiausias Europos automobilių gamintojas šią ekonomišką sistemą vadina DSG ir montuoja į daugumą modelių. Prie dvigubos sankabos transmisijų populiarinimo daugiausia prisidėjo „Volkswagen“. VW valdybos pirmininkas Berndas Pischetsriederis teigė, kad 11proc. Vakarų Europoje parduodamų „Golf GTI“ yra komplektuojami su DSG greičių dėžėmis. Kiti gamintojai seka „Volkswagen“ pavyzdžiu ir kuria dvigubos sankabos transmisijas. Dvigubos sankabos transmisija iš esmės yra mechaninė transmisija, turinti automatinį režimą. Dvigubos sankabos transmisijas daugelis priskiria automatizuotų mechaninių transmisijų grupei, nes pastarosios taip pat leidžia pasirinkti mechaninį arba automatizuotą darbo rėžimą. DSG6 šešių greičių dėžė su dviguba „šlapia“ sankaba DQ250 02E (S tronic) nuo 2003 metų komplektuojama Audi, VW, Seat ir Skoda modeliuose.

dsg sankaba
dsg sankaba

Greičių dėžės konstrukcija buvo kuriama bendradarbiaujant su amerikiečių gamintoju „Borg Warner“, vėliau su vokiečių hidrotransformatorių gamintuju „Luk“. Pirmoji DSG7 septynių greičių dėžė su „sausa“ dviguba sankaba žymima DSG OA – VW ir DSG OB – Audi automobiliams. Sekanti DSG7 karta bendradarbiaujant su „Luk“ dienos šviesą išvydo 2008m. Ji žymima DSG7-DQ200. Šiose dėžėse montuojamas „sausos“ dvigubos sankabos paketas, kuris veikimo principo atžvilgiu gan panašus į įprastą mechaninės transmisijos sankabą. Kaip teigia gamintojai, sausos sankabos konstrukcija prailgina „plaukiojančio“ smagračio resursą, o septynios pavaros dar geriau paskirsto sukimo momentą, tuo pačiu užtikrinant puikius dinamikos parametrus ir ekologiją.

  • autoprof.lt
  • Dyglio aikštis

Nors DSG transmisijoms prognozuojama itin šviesi ateitis, šiuo metu gamintojams niekaip nepavyksta išvengti patikimumo problemų. DSG6 automatinės greičių dėžės pagrindinė problema – dvigubos „šlapios“ sankabos paketas ir „plaukiojantis“ dviejų masių smagratis, kurių gedimai pasitaiko dažniausiai. Kita ir gerokai brangesnė problema – vadinamojo „mechatroniko“, t.y dėžės valdymo bloko gedimai, kuriuos pašalinti sudėtinga. Garantiniu laikotarpiu „mechatroniką“ dilerių servisai keičia nauju, tačiau pasibaigus garantijai tai lieka automobilio savininko galvos skausmu. Dažniausiai mechatroniko gedimą išprovokuoja metalo drožlės, patenkančios iš „šlapios sankabos“ kaip šalutinis produktas ir sudėtingos darbo salygos (aukšta temperatūra, vibracijos).

Mechaninius gedimus greičių dėžių meistrai sutvarko be didesnių problemų. DSG savo konstrukcija labai panaši į įprastą mechaninę greičių dėžę, taigi ir gedimai išlieka panašūs – susidėvintys guoliai, lūžtantys krumpliaračių dantys ir t.t. eigu tai DSG sankabos paketo problema, tuomet lyg ir paprasta – paketas keičiamas nauju, dviejų masių smagračiai taip pat ne problema, bent keletas gamintojų juos gamina. Tačiau jei „subyrėjo“ DSG7 sankaba, jau darosi įdomiau – reikalingi specialūs įrankiai, be kurių DSG7 sankabos sureguliuoti nepavyks, pasitaiko atvejų kai bandoma bandoma atlikti šį tikslumo reikalaujantį darbą savadarbiais įrankiais tikintis sutaupyti (kliento saskaita). Tačiau svarbiausia – atitinkamos kvalifikacijos meistras, turintis patirties šiam darbui atlikti. Netinkamai sureguliuota DSG7 sausa sankaba bet kuriuo momentu gali likti „nesuprasta“ valdymo programos. Pasitaiko atvejų kuomet taip ir nepavyksta tinkamai sureguliuoti sankabos, arba tenka pakartotinai reguliuoti kas keletą tūkstančių kilometrų ridos. Problemos dažniausiai pasireiškia „kietu“ perjungimu iš pirmos į antrą pavarą, trūkčiojimu riedant nedideliu greičiu, mirksinčiomis pavarų lemputėmis skydelyje. Reiktu įvertinti kad DSG automatinė greičių dėžė yra adaptyvi (prisitaikanti prie vairavimo stiliaus), todėl aštresnis pavarų perjungimas judant nedideliu greičiu gali atsirasti po agresyvaus važiavimo, po kurio laiko DSG vėl prisitaikys prie ramaus važiavimo būdo. Taip pat galima išjungus variklį ir degimą palaikyti iki dugno nuspaustą akseleratoriaus pedalą ne mažiau 60 sek., vėl pradėjus važiuoti DSG pradės mokytis iš naujo.

hidromechaninis elektroninis valdymo blokas
hidromechaninis elektroninis valdymo blokas

Mechatroniko, arba tiksliau – hidromechaninio elektroninio valdymo bloko gedimą dažnai išprovokuoja metalo drožlės, patenkančios iš „šlapios sankabos“ kaip šalutinis produktas (DSG6). Kita dažnai pasitaikanti problema – slėgio reguliavimo vožtuvų (solenoidų) gedimai. Solenoidai atsakingi už hidraulinio slėgio valdymą kiekvienai pavarai atskirai ir sankabos valdymą. Problema sprendžiama kečiant neveikiantį solenoidą kitu. Tačiau naujų solenoidų įsigyti neįmanoma, todėl reiktu įvertinti, kad naudotas tačiau dar veikiantis solenoidas taip pat nebus ilgaamžis, juolab kad laikui bėgant dėl aukštos darbinės temperatūros kinta visų solenoidų vidinė varža, ir tam tikru momentu valdymo blokas „atmeta“ solenoidą kaip neveikiantį, tagi žinant kad visi mechatroniko solenoidai dirbo vienodomis salygomis, galima daryti prielaidą jog likę veikiantys solenoidai taip pat „ant ribos“.

Egzistuoja teorija, kad solenoido plovimas ultragarsu prikelia jį antram gyvenimui, tačiau patvirtintų faktų neturime. Geriausia išeitis būtų viso mechatroniko keitimas nedaug naudotu, tačiau naudotų dalių rinkoje parduodamos nebent veikiančios pilnos komplektacijos greičių dėžės, o daužytuose automobiliuose mechatronikas dažnai sugadintas, nes priekinio smūgio atveju jam kliūna pirmiausiai.

Siūlome vertą dėmesio dsg problemų apžvalgos video:

23 Comments to “DSG greičių dėžės problemos”

  1. Vw golf 5 2008m dsg7 kol šalta viskas gerai kaip susyla dėže stačiojo ikalniai paleidus stabdžio pedalą parieda adgal kas gali buti?

  2. Sveiki. DSG7 kol salta atrodo dirba neblogai, bet kai deze pasyla atsiranda vibracija judant is vietos (panasiai kaip mechaninei dezei atleidus sankaba ji prabuksuotu) kas galetu buti?

  3. Sveiki
    Turiu vw t5 transporteri su dsg deze 7 pavaru q500 vasara pakeitem visus ribokslius ir sankaba .smagratis sake buvo kaip naujas .
    Puse metu pasivazinejau neturejau jokiu problemu pora kartu patempiau priekaba ir dabar bega tepalai isgreicio dezes gal kas zino kur problema? Neskleidzia jokiu garsu nei variklis nei greiciu deze

  4. Sveiki turiu pasat b6 2009m dsg. Problema tokia kaip jungi pavara iš P į D girdisi aštrus garsas. Važiuojant jokių problemų bėgius meto gražiai. Kas galėtų būti?

  5. Sveiki, atsitiko tokia bėda, užsidege geltona P perbraukta lempute ir neveikia DSG pavaru deže , bet perkurus automobilį kažkuriam laikui dingsta check lempute ir vėl automobilis važiuoja (VW Passat, 103kw, 2012, b7)

  6. Sveiki,

    turiu Passat b6, 2006m, 2.0l DSG 103kw dyzelis. Labai įdomus dalykas: tik ant šalto variklio laikant ~1800 apsukų pradeda tampytis, jei bėgėjuos greičiau, tada netrukčioja, ir jei lauke temperatūra mažesnė nei 16 laipsnių irgi netrūkčioja, gražiausiai važiuoja, kaip pavyzdžiui visą žiemą net negalvojo sutrūkčiot. Buvo paliktas jau ,,n” kartų Rimtomoj, kad surastų problemą, pripažino, kad kai lauke šalta jis nebetrūkčioja, bet kodėl taip yra sako ,,tikrai nesuprantam, jūsų kompiuteris irgi nieko nesako”. Gal kartais esate susidūrę?

  7. Taip pat galima išjungus variklį ir degimą palaikyti iki dugno nuspaustą akseleratoriaus pedalą ne mažiau 60 sek., vėl pradėjus važiuoti DSG pradės mokytis iš naujo.
    Kada reikia spausti akseleratoriaus pedalą ?
    Išjungus degimą (išsijungia ir variklis) tik po paspausti akseleratoriaus pedalą iki dugno ?
    ar čia kažkaip kitaip ?

    1. Sveiki nutiko toks dalykas kaip po astresnio
      vaziavimo pradejo is 1i 2 ir i 3 must labai kietai begius sustojus matoma didele tepalu linija is apacios viskas permirke gal yra kokiu minciu kas galetu buti? labai aciu

    2. Įjunk degimą, nuspausk akseleratoriaus pedalą, palaikyk minutę ir ne išjungęs raktelio vesk. Bentjau taip YouTube lenkas darė.

  8. Sveiki. Turiu a4 2011m. 3.0tdi 7begiu s tronikas. Viskas kaip ir veikia sklandziai bet yra mikro vibracija prie 120km/h ir stovint D rezime prie sviesoforo atsiranda kazkoks svylancio tepalo kvapas. Vaziuojant atbuline eiga taip pat kvapas… gal kas pasakys kur kreiptis ir kas tai gali but? Variklis sausas,tepalu prasiskverbimu nera…

      1. Labas isprendeiwgal problema su kvapais ilgiau stovint drive padeti? Ar dazniau pajunginejant d-r padetis?

  9. Šiuo metu ruošiuosi pirkti automobilį su DSG7 pavarų dėže, tai žymiai daugiau randu teigiamų atsiliepimų. Kiek išverčiau info, vis labiau vyrauja nuomonė, kad tai dėžės remontas brangus, bet ji visa prikimšta įvairiauisių daviklių, todėl potencialios problemos (ir susidėvėjimo lygis) nuspėjamos specialia diagnostine programa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *