Naudotos padangos : sandėliavimo salygos

Naudotos padangos : sandėliavimas
Naudotos padangos : sandėliavimas

Naudotos padangos pasikeitus sezonui keliauja į sandėliuką laukti sekančio sezono. Vairuotojai dažnai klausia: ar 2–3 metus sandėlyje laikytos padangos vis dar gali būti naudojamos? Ar tokios padangos vis dar turi tas pačias savybes, kaip ir naujos? Ar jų nederėtų išmesti ir galiausiai nusipirkti naujų? Atsakymas yra paprastas – jei jūsų sandėliuke sąlygos nėra atšiauresnės nei padangas naudojant kelyje, galite jas drąsiai naudoti. Padangas sudaro daugelis skirtingų elementų, kuriuos skirtingos aplinkos sąlygos gali skirtingai veikti. Tiesa, padangos yra pritaikytos naudoti tikrai sudėtingoms sąlygomis ir vargu ar jūsų rūsyje ar sandėliuke jos gali būti blogesnės nei eksploatuojant kelyje. Nepaisant to padangų gamintojai ir pardavėjai visada griežtai laikosi padangų laikymo taisyklių. Kiekvienas gamintojas nurodo, kokia turi būti laikymo temperatūra ir koks gali būti drėgmės lygį, kuris jūsų padangoms yra nekenksmingas. Taigi, net pamatę, kad perkate prieš tris metus pagamintas padangas galite būti tikri, kad jų savybės vis dar yra tokios, kokias deklaruoja gamintojai.

[sam_pro id="0_4" codes="true"]

Dyglio aikštis

Didžiausią žalą padangai daro bloga kelio danga, temperatūrų svyravimai ir didelė trintis. Tuo tarpu laikant padangas sandėlyje ar paprasčiausiam jūsų namo sandėliuke jos nepatiria tokių didelių išbandymų. Žinoma, jei jos nėra mechaniškai pažeidžiamos. 3 savaites naudotos padangos susidėvi tiek pat, kiek vienerius metus laikytos sandėliuke. Žinoma, padangų negalima laikyti lauke. Visų pirma, reikalinga švara: padangas reikėtų nuvalyti su šepečiu, kad ant jų neliktų druskų, purvo. Jeigu jos saugomos su ratlankiais, nuvalyti reikėtų ir juos, o prieš padedant kelių mėnesių stovėjimui – nusausinti. Kitas svarbus dalykas – padangų laikymo pozicija. Jeigu jos vasaroja be ratlankių, turėtų būti laikomos pastatytos vertikalioje padėtyje, o jei su ratlankiais – suguldytos horizontaliai.

Naudotos padangos negali būti sandėliuojamos lauke

Abiem atvejais rekomenduojama ratus įvilkti į plastikinius maišus, kad padangos išvengtų dulkių ir šviesos. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir aplinka – padangų laikymo vieta turėtų būti sausa ir vėsi, o į ją nepatekti tiesioginiai saulės spinduliai. Tai ypač aktualu, jeigu padangos laikomos ne plastikiniuose maišuose, tad tokios vietos kaip balkonas ar bute esantis sandėliukas sezoninio automobilio apavo laikymui netinka. Jei neturite jokios uždaros patalpos, kurioje galite padėti savo automobilio žiemines ar vasarines padangas, kreipkitės į įmonę, kurioje padangas pirkote ar montavote. Jos teikia tokias paslaugas, nes tai padeda įgyti lojalių klientų. Be to, padangų montavimas taip pat gali padėti išsiaiškinti ar jūsų padangos yra tinkamos naudojimui. Jei jos bus pažeistos, serviso darbuotojai tikrai neleis jums išvažiuoti, kol nebus užtikrintas visiškas saugumas. Specialistai jų būklę gali įvertinti tiksliausiai. Galbūt iš karto sulauksite pasiūlymo įsigyti naujas, kokybiškas padangas. Galiausiai, padangų būklei didesnę įtaką daro, kaip jūs padangas eksplotuojate. Verčiau pasirūpinti, kad padangose visada būtų tinkamas slėgis ir joms žalos nepadarytų jūsų vairavimo stilius. Tuo tarpu padangų laikymo sąlygos turi daug mažesnę įtaką. Nepatartina naudoti tik daugiau nei 10 metų nenaudojamų padangų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.