Keramikinės technologijos stabdžių trinkelės

Keramikinės technologijos stabdžių trinkelės
Keramikinės technologijos stabdžių trinkelės

Stabdžiai yra viena pagrindinių automobilio sistemų tiesiogiai įtakojanti saugumą ir komfortą. Nenuostabu kad kad kiekvienas automobilistas žino kas tai yra stabdžių trinkelės ir stabdžių diskas, su šiais stbdžių sistemos elementais susiduriame gan dažnai todėl kad jų tarnavimo laikas palyginti trumpas. Automobilio eksploatavimo periodu tenka keletą kartų keisti šias stabdžių sistemos dalis. Pagrindiniai klausimai iškylantys renkantis naujas trinkeles labai standartiški – ar „necyps”? Ar nedulkės? Ar negadins stabdžių disko? Ar tolygiai ir efektyviai stabdys? Per eilę metų stabdžių trinkelės ženkliai tobulėjo, nuo asbesto technologijos iki organinės ir pusiau metalo technologijų. Visos šios technologijos turi savų privalumų ir trūkumų.

Asbesto technologijos stabdžių trinkelės

Jos kenksmingos sveikatai, todėl šiuo metu jų naudojimas draudžiamas, organinės technologijos kaladėlės draugiškos aplinkai, bet trumpesnis tarnavimo laikas.

  • autoprof.lt
  • Tepalų bazė

Pusiau metalo technologijos stabdžių trinkelės

Jos yra atsparios dėvėjimuisi ir atsparios aukštai temperatūrai, tačiau yra triukšmingesnės ir didina stabdžių disko dėvėjimasi. Pirmą kartą keramikinė technologija automobilių stabdžių trinkelėse panaudota prieš 26 metus. Ši technologija skiriasi nuo pusiau metalo technologijos. Vietoje pusiau metalo mišinio ir plieno plaušo, naudojamas keramikos mišinys ir anglies pluošto plaušeliai. Tai leidžia keramikinėms kaladėlėms atlaikyti didesnę temperatūrą be pašalinių pasekmių. Dėka kitokios sudėties, susidaro mažiau dulkių ir prailgėja stabdžių disko ir kaladėlių tarnavimo laikas,keramikinė kompozicija pasižymi tyliu veikimu stabdant. Keramikinės medžiagos dulkės yra šviesios spalvos, todėl mažiau pastebimos, be to sunkiau prilimpa prie paviršių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *