„Moller Baltic Import“ palaiko žingsnius į elektromobilių erą

Moller Baltic
Moller Baltic

„Volkswagen“ ir „Audi“ prekės ženklams atstovaujanti „Moller Baltic Import“ sveikina Aplinkos ministerijos iniciatyvą skatinti gyventojus įsigyti elektromobilius. Prašymą Aplinkos ministerijai pateikusiam asmeniui numatyta 4 tūkst. eurų kompensacija už įsigytą naują elektromobilį. Dar 1 tūkst. eurų siekiančią išmoką turėtų gauti kiekvienas pilietis, kuris, atsižvelgiant į numatytus reikalavimus, savo turėtą taršų automobilį atiduos utilizavimui. Nusprendę įsigyti naudotą elektromobilį pretenduos į vienkartinę 2 tūkst. eurų išmoką.

Ilzė Grase-Ķibildė, „Moller Baltic Import“ generalinė direktorė, sako, kad šis Aplinkos ministerijos sprendimas Lietuvoje turėtų paskatinti vairuotojus labiau atsigręžti į aplinkai draugiškus automobilius ir paspartinti teigiamus šalies transporto parko pokyčius. „Kitų Europos Sąjungos šalių pavyzdžiai rodo, kad valstybės kompensacijų mechanizmas veikia ir turi didelę įtaką mūsų klientų sprendimams“, – pastebi ji. Šiuo metu „Volkswagen“ siūlo „e-up!“, „e-Golf“ ir „ID.3“ elektromobilių modelius, o „Audi“ – „e-tron“.

Jos teigimu, jau šiandien tiesiai iš salono galima įsigyti „Audi“ „e-tron“ arba kompaktiškąjį „Volkswagen“ „e-up!“. Pastarasis, kainuojantis 21 623 EUR, po subsidijos atpigs beveik penktadaliu ir pirkėjui atsieis 17 623 EUR. Kitus modelius klientai gali užsisakyti nuotoliniu būdu – jie bus pristatyti atsidarius gamykloms. „Tiek Vokietijos mieste Cvikau neseniai atnaujinta gamykla, kuri yra visiškai perorientuota į elektromobilių gamybą, tiek kiti grupės fabrikai po karantino planuoja paleisti linijas ir patenkinti naujų transporto priemonių paklausą. Tad dabar pats metas galvoti apie ateitį“, – pabrėžia įmonės vadovė.

Aplinkos viceministras Marius Narmontas atkreipia dėmesį, kad ministerijos sprendimas kompensuoti gyventojams dalį išlaidų už įsigytą elektromobilį yra Klimato kaitos programos dalis ir tam numatyta skirti 5 mln. eurų. Jis pažymi, kad bus skatinami tik elektra varomi lengvieji automobiliai.

„Transporto keliama tarša labai prisideda prie klimato kaitos, todėl reikia imtis efektyvių priemonių, skatinančių gyventojus rinktis švaresnes, mažiau teršiančias transporto priemones. Tikimės, kad parama pasinaudos daug aplinką tausojančių vairuotojų ir šis sprendimas pasiteisins jau netolimoje ateityje“,- teigė jis ir atkreipė dėmesį, kad prašymus dėl kompensacijų Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra elektroniniu būdu priims nuo balandžio 20 dienos.

Savo ruožtu „Volkswagen“ ir „Audi“ atstovybių konsultantai Lietuvoje klientus šiuo metu konsultuoja nuotoliniu būdu. Gamintojų internetiniuose puslapiuose galima pamatyti visus Lietuvoje pirkėjų laukiančius lengvuosius automobilius, netrukus klientams bus suteikta galimybė automobilį susikomplektuoti ir įsigyti internetu, o pristatyti jie bus tiesiai į namus.

Apie „Moller Baltic Import“:

„Møller Baltic Import SE“ 100 proc. priklauso kompanijai „Møller Mobility Group AS“ (anksčiau žinomai kaip „Møller Group“). Bendrovė yra „Audi“ atstovė Latvijoje ir Lietuvoje, taip pat „Volkswagen“ atstovė Baltijos šalyse. „Møller Mobility Group AS“ yra motininė visos grupės kompanija, turinti daugiau negu 4 300 darbuotojų Norvegijoje, Švedijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. „Møller Mobility Group“, kurios bendra apyvarta viršija 28 milijardus Norvegijos kronų (apie 3 mlrd. eurų), yra viena iš pirmaujančių automobilių kompanijų Šiaurės Europoje. Grupės veikla apima „Volkswagen“, „Audi“, „Skoda“, „Seat“ ir „Volkswagen“ komercinių transporto priemonių importą, pardavimus ir finansus.