Lietuvoje sukurtas autobusas konkurse pelnė sidabro apdovanojimą

Altas Viator
Altas Viator

Mažųjų autobusų gamintojo „Altas Auto“ praėjusiais metais sukurto vidutinės klasės turistinio autobuso „Altas Viator“ dizainas įvertintas tarptautiniu mastu – pasauliniame dizaino „A’Design Award“ konkurse pirmasis nepriklausomoje Lietuvoje sukurtas autobusas bei jį kūręs dizaineris Dominykas Budinas pelnė sidabro apdovanojimą. „A’ Design Award“ yra vieni didžiausių dizaino apdovanojimų pasaulio mastu, vertinančių inovatyvių produktų dizainą 100 skirtingų produktų kategorijų, remiantis Lokarno pramonės sektorių klasifikacija. Nuo 2010 m. organizuojamame konkurse kasmet dalyvauja apie 100 tūkst. gaminių bei išdalijama beveik 10 000 apdovanojimų skirtingose srityse. Paraiškas vertina tarptautinė vertinimo komanda, kurią šiemet sudarė 209 dizaino srities profesionalai, akademikai ir žiniasklaidos atstovai iš skirtingų pasaulio šalių.

Geriausi gaminiai atrenkami įvertinus produkto inovatyvumą, funkcionalumą, estetinį dizainą bei energijos vartojimo efektyvumą. Pasak „Altas Auto“ generalinio direktoriaus Edvardo Radzevičiaus, transporto ir judėjimo priemonių kategorija kasmet papuola tarp populiariausių, todėl konkurencija tarp pateiktų gaminių – labai didelė. Kategorija apima platų spektrą gaminių: dviračius, automobilius, motociklus, laivus ir jachtas, autobusus ir net traukinius.

Tepalų bazė

Šiemet šioje kategorijoje išrinkti 9 nugalėtojai, iš kurių tik „Altas Viator“ yra autobusų klasės gaminys. Kiti apdovanoti gaminiai apima elektrinius paspirtukus, dviračius, motociklą ir elektrinį krovininį vežimėlį. „Altas Viator“ autobusą kūrėme siekdami pagaminti tokį produktą, kuris aiškiai išsiskirtų iš rinkoje standartais tapusių modelių panaudojant drąsius ir novatoriškus sprendimus.

Didelio susidomėjimo sulaukęs modelio pristatymas pernai metų IAA parodoje Hanoveryje bei šis pripažinimas leidžia manyti, kad sprendimai pasiteisino. Tai ne tik mūsų, bet ir jauno lietuvių dizainerio Dominyko Budino pripažinimas, kuris ir kūrė šio modelio dizainą“, – kalbėjo kompanijos vadovas. Šiuo metu vykdomas autobuso testavimas įvairiomis eksploatavimo sąlygomis, o serijinė gamyba startuos rugpjūčio mėnesį. Vėlesniuose produkto vystymo etapuose planuojama pristatyti naujus modelius, įskaitant miesto žemagrindį, priemiesčio, mokyklinį ir adaptuotą Didžiosios Britanijos eismui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.