Konkurencijos taryba leido “Inchcape” vykdyti koncentraciją

Inchcape Motors
Inchcape Motors

Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Jungtinės Karalystės bendrovei „Inchcape International Holdings Limited“  įsigyjant 100 proc. įmonių – „Krasta Auto“ (netiesiogiai 100 proc. „Krasta Auto Vilnius“), „Krasta Auto Kaunas“ bei „Krasta Auto Klaipėda“ – akcijų ir įgyjant vienvaldę šių bendrovių kontrolę. Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2018 m. gruodžio 3 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Inchcape International Holdings Limited“, veikianti 32 pasaulio šalyse, pagrindinę veiklą Lietuvoje vykdo per bendroves „Inchcape Motors“, „Autovytaras“ ir „Autovista“. Šios užsiima naujų ir naudotų lengvųjų automobilių ir lengvųjų krovininių automobilių „Jaguar Land Rover“, „Ford“, „Hyundai“, „Mitsubishi“ ir „Mazda“ didmeniniu ir mažmeniniu platinimu, mažmenine ir didmenine prekyba atsarginėmis dalimis ir pagalbiniais reikmenimis, taip pat teikia automobilių remonto ir techninės priežiūros paslaugas, platina transporto priemonių draudimo produktus ir tarpininkauja teikiant išperkamosios nuomos (lizingo) paslaugas.

Tepalų bazė

Nedidelio masto mažmeninę prekybą naujais bei naudotais lengvaisiais automobiliais Lietuvoje vykdo ir Latvijos bendrovė  „Inchcape Motors Latvia“, kuri yra kaimyninėje šalyje veikiantis oficialus transporto priemonių „Jaguar Land Rover“, „Ford“, „Mazda“, BMW, „Mini“, „BMW Motorrad“ mažmeninio platinimo, paslaugų ir remonto centras.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos Lietuvos Respublikoje paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.