Kelne aptartas automatizavimas padangų gamybos pramonėje

padangų gamyba
Padangų gamybos automatizavimas

2018m konferencijoje „Future Tire” Kelne buvo aptartos skaitmeninių technologijų ir padangų gamybos automatizavimo pramonėje paplitimo perspektyvos ir pasekmės. Prezentacijos, skirtos pirmiesiems darbo metams „Hefei Wanli” gamykloje, kuri vadinama „pirmuoju pasaulyje intelektualiosios gamybos fabriku”, metu buvo akcentuota, kad čia dirba tik 700 žmonių – tai ženkliai mažiau nei 2100 žmonių, reikalingų analogiškai pagal galingumą, bet mažiau automatizuotai įmonei. Gamyklos įrangą ir procesus diegė kompanija „Mesnac“.

Aš įsitikinęs, kad darbuotojų poreikis „intelektualioje gamyboje“  mažės, daugiausia dėl gamybos automatizavimo, naujų techninių sprendimų ir kt., – sakė vyresnysis prezidentas Mesnacas Karolis Vankas. Tai reiškia, kad kasmet padangų gamybos pramonėje dirbs vis mažiau žmonių. Karolis Vankas taip pat teigia, kad automatizavimo įtaka gali būti daug efektyvesnė, atsižvelgiant į tai, kad Wanli projektas buvo naujoviškas – su klaidomis ir problemomis, susijusiomis su visiškai naujos koncepcijos įgyvendinimu.

Po metų darbo mes pamatysime, kaip veikti toliau – pareiškė Vanko. Turime sukurti efektyvius procesus analogiškoms gamykloms. Svarbus veiksnys automatizuojant gamybą ir logistiką yra tai, kad Kinijoje sparčiai auga darbo jėgos sąnaudos, todėl gamintojai tvirtai siekia sumažinti darbuotojų dirbančių gamyboje skaičių.

Malika Amamra (bendrovė „Rockwell Automation“) pritarė, kad automatizavimas greičiausiai sumažins gamybos darbuotojų skaičių. Tačiau, pabrėžia ji, automatizavimas sukuria naujas darbo vietas tokiose srityse kaip analitika, skaitmeninė infrastruktūra ir kibetnetinis saugumas. Perėjimas prie pramonės automatizavimo nereiškia, kad sumažės darbo vietų, – pažymėjo Malika Amamra – mums reikalingi darbuotojai su įvairių sričių specializacija.