„Autokurtas“ autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Autokurtas
Autokurtas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei. Įmonė pabrėžia, kad parodytas pasitikėjimas svarbus ne tik „Autokurtui“, bet ir visam sektoriui, kuris iki šiol vis dar dažnai siejamas su šešėliu. „Transporto priemonių remonto ir priežiūros sektorius iki šiol vertinamas kaip vienas neskaidriausių Lietuvoje. Dažnai teisinamasi dideliu darbo užmokesčio apmokestinimu, aplinkosaugos bei saugos reikalavimais ar kitomis mokestinėmis prievolėmis.

Dėl šešėlio suteikiamos mažiau kokybiškos paslaugos, iškreipiama konkurencinė aplinka, o verslas neprisideda prie visuomenės gerovės. Todėl „Autokurtui“ suteiktas įvertinimas – pirmas žingsnis pokyčių link, galbūt įkvėpsiantis ir kitus autoservisus deklaruoti skaidrumą“, – sako šiuo metu laikinai „Autokurto“ direktoriaus pareigas einantis Arvydas Saročka.

Jis priduria, kad terpę nesąžiningiems veiksmams sukuria ir iki šiol dažnas atsiskaitymas grynaisiais pinigais, todėl bendrovė nuo kitų metų pradžios planuoja atsisakyti tokių mokėjimų. Kiekvienos įmonės, norinčios gauti „Baltosios bangos“ ženklą, laukia išsamus patikros procesas, susidedantis iš Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir „CreditInfo“ rekomendacijų. Taip pat vertinami įmonės atstovų pasisakymai viešojoje erdvėje, verslo deklaruojamos vertybės bei darbo principai.

Iniciatyvos vadovė Ieva Lapeikienė džiaugiasi, kad bendrovė „Autokurtas“ savanoriškai pareiškė norą jungtis prie iniciatyvos ir gauti skaidrumo ženklą. „Nusprendusi prisijungti prie iniciatyvos, įmonė įsipareigoja taikyti kitokius veiklos principus ir kelti aukštesnius skaidrumo standartus. Dar daugiau, paisydamas etikos normų ir visų reikalavimų, verslas savo energiją ir potencialą gali panaudoti tam, kas išties svarbu – kūrybai, inovacijoms ir aukščiausios kokybės paslaugai teikti. Džiaugiamės, kad vis daugiau įmonių savanoriškai išreiškia norą būti audituojamos“, – tvirtina ji.

Daugiau kaip du dešimtmečius veikianti įmonė „Autokurtas“ užsiima visų markių vilkikų, sunkvežimių ir kito sunkiojo transporto remontu bei visapusišku techniniu aptarnavimu, taip pat sunkvežimių detalių prekyba. Pernai oficialiu „Ford Trucks“ atstovu Lietuvoje tapusi bendrovė valdo vieną didžiausių sunkiojo transporto aptarnavimo tinklų, o tarp jos klientų – logistikos, gamybos, prekybos kompanijos bei valstybės institucijos. Keturiuose didžiuosiuose šalies miestuose veikiantys „Autokurto“ padaliniai per mėnesį suremontuoja per tūkstantį komercinio transporto priemonių.

Iniciatyva „Baltoji banga“ siekia kurti skaidrią verslo aplinką, kurioje vadovaujamasi sąžiningos konkurencijos principais bei atsakingu ir pagarbiu santykiu su darbuotojais, klientais, partneriais ir valstybe. „Baltosios bangos“ ženklą pelniusios įmonės įsipareigoja skaidriai dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, mokėti visus nustatytus mokesčius ir sąžiningai atsiskaityti su darbuotojais.