„Veho“ parduoda „Citroen“ prekybos verslą Baltijos šalyse

veho citroen
Veho Citroen

Suomijos kompanija „Veho“ parduoda savo estišką dukterinę įmonę „Veho Eesti AS“ įmonei „Auto-Bon Oy“, užsiimančiai „Citroen“ automobilių importu į Baltijos šalis bei „Citroen“ ir „Honda“ pardavimais Estijoje. Ši įmonė yra „Bassadone Automotive Nordic“ grupės dalis. Sandoris yra logiškas „Veho“ ėjimas įgyvendinant plėtros strategiją Suomijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse, koncentruojantis į „Mercedes-Benz“ produktų vystymą. „Veho“ pasirašė sutartį su „Auto-Bon Oy“ dėl savo dukterinės įmonės Estijoje „Veho Eesti AS“ pardavimo. „Veho“ yra prekybos automobiliais įmonė, įkurta Suomijoje 1939 metais. Ji taip pat veikia Švedijoje ir Baltijos šalyse.

„Veho“ buvo įkurta kaip „Mercedes-Benz“ bendradarbiavimo partnerė. Šis prekės ženklas vis dar yra kompanijos veiklos pagrindas. Įmonės veikla apima įvairias mobilumo paslaugas ir transportavimo sprendimus – nuo keleivinių automobilių iki sunkvežimių. 2018 metais „Veho“ apyvarta pasiekė 1.2 mlrd. Eur., iš kurių daugiau kaip penktadalį sugeneravo Švedijos ir Baltijos šalių rinkos.

Įmonė nuo pat įkūrimo priklauso tai pačiai šeimai. „Auto-Bon Oy“ per savo prekybos tinklą importuoja ir parduoda „Citroen“ ir „Peugeot” lengvuosius automobilius ir autobusiukus, atsargines detales, aksesuarus bei teikia aptarnavimo paslaugas klientams Suomijoje. „Auto-Bon Oy“ yra „Bassadone Automotive Group“ dukterinė įmonė.

„Veho Eesti“ buvo įkurta 1992 metais. Įmonė importuoja „Citroen“ keleivinius bei komercinius automobilius į Estiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat teikia prekybos ir priežiūros paslaugas „Citroen“ prekės ženklui Estijoje. Kompanija prekiauja ir „Honda“ automobiliais Taline. 2018 metais „Veho Eesti“ pasiekė 74 mln. Eur. apyvartą, metų pabaigoje įmonėje dirbo 121 darbuotojas.

Abi šalys sutarė neskelbti pirkimo kainos ir kitų sandorio detalių. Pirkimą turi patvirtinti atsakingos institucijos. „2019 metais įgyvendinti sandoriai yra logiškas žingsnis įgyvendinant mūsų ilgalaikę strategiją. Šis susitarimas leis mums susitelkti į „Silberauto“ įsigijimą Baltijos šalyse“, –sako Kenneth Nyman, „Veho“ Baltijos regiono operacijų direktorius.