“The Smarter E Europe” Miunchene pritraukė tūkstančius lankytojų

The smarter E Europe
„The smarter E Europe”

Augant infliacijai ir tvyrant recesinėms nuotaikoms Europoje, viena iš nedaugelio sričių, kuri nuteikia pozityviai, yra Europos Sajungos (ES) žaliojo kurso iniciatyva. Tai praėjusią savaitę buvo galima pastebėti Miunchene vykusioje “The smarter E Europe” konferencijoje, kuri pritraukė virš 100 000 lankytojų iš 166 šalių. Vienoje didžiausių atsinaujinančios energijos, elektromobilumo ir įkrovimo infrastruktūros parodoje Europoje.

Virš 2 000 parodos dalyvių pristatė naujausius sprendimus žaliojo kurso plėtrai. Anot parodoje apsilankiusio UAB “Evokas” direktoriaus L. Zutkio, iš 4 pagrindinių “The smarter E Europe” renginio gvildenamų temų, išskirtinis dėmesys šiais metais buvo “Power2Drive” konferencijos daliai, kuri skirta elektromobilumo ir įkrovimo infrastruktūros skatinimui.

  • autoprof.lt
  • Tepalų bazė

Pagrindinės priežastys skatinančios elektromobilumo vystymąsi yra žaliosios energijos gamybos augimas, valstybės teikiama parama, didėjantis elektromobilių populiarumas ir nestabilios kuro kainos. Taip pat svarbų vaidmenį vaidina ir pačios įkrovimo infrastruktūros suklestėjimas – atsinaujinančių išteklių energija tampa prieinama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

“The smarter E Europe” – elektromobilumo plėtra

Tyrimų bendrovės “EUPD Research” duomenys rodo, kad daugiau nei du trečdaliai namų savininkų mano, jog įsigyjant elektromobilį yra būtina įsigyti ir privačią įkrovimo stotelę. Matydami šias tendencijas tiek energijos tiekėjai, tiek saulės baterijų montuotojai, tiek elektros instaliacijos įmonės stengiasi patenkinti didėjantį įkrovimo stotelių poreikį skatindami savo klientus įsirengti įkrovimo stoteles. „EV Charge +” vadovas L. Zutkis prognozuoja: “Nepaisant ateinančios recesijos Europoje elektrinio mobilumo skatinimas ir atsinaujinanti energetika bus viena iš prioritetinių ES krypčių. Vartotojai galės rinktis iš platesnio asortimento, o gamintojai turės galimybes augti ir didinti pardavimo apimtis.”

Elektromobilumui skatinti yra svarbi ne tik infrastruktūros ir techninės įrangos (įkrovimo stotelių tinklo) plėtra, bet ir programinės įrangos inovacija. Išmanioji programinė įranga yra viena iš pagrindinių skiriamųjų dalių tarp elekromobilių ir įprastų mašinų. Technologija įgalina tiek įkrovimo stotelės vartotoją, tiek paslaugos tiekėją. Vartotojai gali patogiau planuotis savo laiką atlikdami rezervacijas ar sutaupyti pasirinkdami pigiausius krovimo laikus išmaniosios programėlės pagalba.

Technologijos įgalina tvarų judėjimą

Į rinką ateinanti naujovė, kai automobilis tampa ne tik transporto priemone, bet ir baterija, kuri gali atiduoti energiją į skirstomuosius tinklus (Vehicle2Grid) arba į namus (Vehicle2Home), yra labai aktuali gaminantiems elektros vartotojams. Programinė įranga taip pat padeda ir įkrovimo stotelių administratoriams, kurie gali optimizuoti pajamas valdydami vartotojų srautus, energiją ir atsiskaitymo procesus.

Atsižvelgdamas į pasaulines tendencijas ir programinės įrangos svarbą elektromobilumo skatinimui, “Initio Group” priklausantis UAB ‘Evokas” sukūrė naują mobiliąją programėlę savo klientams Lietuvoje. “Baigiantis nemokamo įkrovimo erai Lietuvoje, įkrovimo stotelių programinės įrangos reikšmigumas išaugs. Tiek paslaugų tiekėjai, tiek vartotojai norės efektyvesnių sprendimų, kurie leis sutaupyti ar padidinti pajamas“ – teigia L. Zutkis.

Apie EV Charge +

UAB “Evokas” veikiantis “EV Charge +” prekiniu ženklu pradėjo veiklą EV industrijoje daugiau nei prieš 4 metus ir priklauso lietuviško kapitalo „Initio Group“ įmonių grupei. “EV Charge +” prekinis ženklas gerai atpažįstamas elektromobilių vairuotojams Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Įmonė gamina įkrovimo kabelius ir aksesuarus, taip pat atstovauja ir prekiauja gerai žinomų gamintojų įkrovimo stotelėmis Baltijos šalyse. Šiais metais klientams pradėta teikti ir įkrovimo stotelių valdymo platforma, kuri skirta tiek AC ar DC įkrovimo administravimui tiek įkrovimo paslaugos apmokestinimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *