Hunter SmartWeight – sėkmingas rato balansavimas iš pirmo karto

Hunter SmartWeight
Hunter SmartWeight

Hunter SmartWeight – kam reikalingas ratų balansavimas ir kaip Hunter išskirtinės technologijos padeda sėkmingai jį atlikti? Ratų balansavimas – viena pagrindinių ratų servisų veiklų, kuri atliekama norint pašalinti vairuotojui jaučiamas ir vairavimo kokybei kenkiančias vibracijas. Kas yra ratų balansavimas, dėl kokių priežasčių dažniausiai pakartotinai grįžta klientai.

Kaip Hunter sprendžia šias problemas? Tobulėjant automobiliams, kartu evoliucionavo ir ratų balansavimas. Pirmiesiems automobiliams ratų balansavimas buvo nereikalingas, kadangi greičiai buvo per maži vibracijoms pajusti.

 • autoprof.lt
 • Tepalų bazė

Automobilių greičiui didėjant aktualus tapo vienos plokštumos (dar vadinamas statinis) balansavimas. Bėgant laikui, ratai platėjo, o pakabos tobulėjo, todėl atsirado būtinybė dviejų plokštumų (dinaminiam) ratų balansavimui.

Šiuolaikiniai ratai ir padangos kelia naujus iššūkius – didesnių, platesnių ir tik klijuojamiems svareliams pritaikytų ratų paplitimas kelia problemas naudojant tradicinį dinaminį balansavimą. Tradiciniai balansavimo stendai teikia vienodą svarbą jėgoms, atsirandančioms dėl rato šokavimo vienoje plokštumoje (statinis disbalansas) ir dėl rato svyravimo tarp dviejų plokštumų (dinaminis disbalansas).

Tačiau šiuolaikiniai automobiliai yra maždaug keturis kartus jautresni rato šokavimo nei svyravimo jėgoms. Patentuota Hunter SmartWeight® matavimo technologija užtikrina geresnį rato subalansavimą, minimizuodama labiausiai vairuotojo jaučiamas rato šokavimo (statinio disbalanso) jėgas, kartu normos ribose palaikydama rato svyravimo (dinaminio disbalanso) jėgas.Hunter SmartWeight® technologija taip pat suteikia papildomų naudų:

 • Mažiau pakartotinų sukimų – „nebegaudykite“ svorių;
 • Vieno svarelio sprendimas šešiasdešimčiai procentų atvejų – greitesnis balansavimas;
 • Optimali dinaminio disbalanso tolerancija – apie 35 procentus mažesnis svarelių sunaudojimas neaukojant vairavmo komforto.

Geresnis balansas su SmartWeight® – ne vienintelė proga sumažinanti grįžimus. Pagrindinė priežastis, dėl kurios po balansavimo grįžta nepatenkinti klientai yra netinkamas rato centravimas ant balansavimo stendo veleno. Hunter stendų automatinė rato centravimo patikrinimo funkcija CenteringCheck® nuolat stebi, ar ratas išcentruotas teisingai – taip minimizuojama operatoriaus klaidos ir grįžusio kliento tikimybė. Nors balansavimo procedūros esmė yra vibracijų juntamų greitai riedant ratui pašalinimas, tai nevienintelė ratų ir padangų sukeliamų vibracijų priežastis. Kartais net ir keturi subalansuoti ratai neužtikrina sklandaus važiavimo be vibracijų, todėl klientas gali grįžti su nusiskundimais.

Vibracijas taip pat gali sukelti:

 • Ratlankio įlenkimas;
 • Padangos sumontavimas ant ratlankio;
 • Padangos konstrukcijos ypatumai.

Dėl išvardintų faktorių pakinta riedantį ratą veikianti jėga, tačiau šią jėgą nesunku koreguoti, jei galite ją išmatuoti. Ratą veikiančių jėgų matavimui naudojami specialūs diagnostiniai ratų balansavimo stendai su apkrovos simuliacijos volais, kurie prispaudžia ratą ir imituoja realų riedėjimą keliu. Šie stendai išmatuoja ratą veikiančias jėgas ir pasiūlo korekcijas, iš kurių dažniausios yra:

 • Padangos persukimas ant ratlankio;
 • Padangos borto pramankštinimas;
 • Ratų sukeitimas vietomis.

Hunter Road Force® Elite – tai rinkoje pirmaujantis diagnostinis balansavimo stendas, turintis OEM aprobacijas iš daugelio automobilių gamintojų. Patentuotas Road Force volas simuliuoja važiavimo salygas ir iškart pateikia vibracijų bei automobilio “traukimo” šalinimo sprendimus be operatoriaus įsikišimo. Taigi, tinkamas ratų balansavimas visuomet būtinas vairuotojo jaučiamų vibracijų pašalinimui, tačiau jo gali ir nepakakti. Naudodami patentuotas Hunter Engineering ratų balansavimo technologijas savo dirbtuvėse užtikrinsite ne tik klientų pasitenkinimą, bet ir darbuotojų našumą bei aukščiausius serviso standartus.

Autorius: Simonas Narutis

UAB AMANDA

Pramonės g. 141B-2, Vilnius 11115

+370 5 212 77 90

Info@amanda.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *