„Goodyear“ pristatė tvariųjų medžiagų demonstracinę padangą

Goodyear
„Goodyear Tire & Rubber Company“

Goodyear Tire & Rubber Company“ pristatė demonstracinę padangą, kurią sudaro 90 % tvariųjų medžiagų. Ši demonstracinė padanga išlaikė visus taikomus teisės aktų nustatytus bandymus ir „Goodyear“ vidaus bandymus. Šios demonstracinės padangos pasipriešinimas riedėjimui taip pat buvo mažesnis, palyginti su etalonine padanga, pagaminta iš tradicinių medžiagų.

Mažesnis pasipriešinimas riedėjimui reiškia, kad ši demonstracinė padanga gali padėti sutaupyti daugiau degalų ir sumažinti anglies dioksido pėdsaką. Be to, 2022 m. sausio mėn., paskelbusi apie galimybę pademonstruoti 70 % tvariųjų medžiagų padangą, „Goodyear“, bendradarbiaudama su savo tiekėjų baze, planuoja 2023 m. pristatyti iki 70 % tvariųjų medžiagų turinčią padangą.

Norint pateikti rinkai 90 % tvarių medžiagų padangą, reikės toliau bendradarbiauti su bendrovės tiekėjų baze, kad būtų galima nustatyti mastą, reikalingą šioms naujoviškoms medžiagoms gaminti dideliais kiekiais. „Toliau darome pažangą siekdami savo tikslo – iki 2030 m. pristatyti pirmąją 100 proc. tvarių medžiagų padangą pramonėje, – sakė Chrisas Helselis, vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už pasaulines operacijas ir vyriausiasis technologijų vadovas.

Praėję metai buvo labai svarbūs siekiant šio tikslo. Tyrėme naujas technologijas, nustatėme tolesnio bendradarbiavimo galimybes ir panaudojome savo komandos atkaklumą, kad ne tik pademonstruotume, jog galime pagaminti 90 proc. tvarių medžiagų padangą, bet ir šiais metais pagamintume padangą, kurioje tvarių medžiagų kiekis siekia 70 proc. Mūsų komanda ir toliau demonstruoja savo novatoriškumą ir įsipareigojimą kurti geresnę ateitį“.

90 % tvariųjų medžiagų demonstracinė padanga – 17 sudedamųjų dalių iš 12 skirtingų padangos komponentų. Šią 90 % tvariųjų medžiagų demonstruojančią padangą sudaro 17 sudedamųjų dalių iš 12 skirtingų komponentų: juodoji anglis, kuri dedama į padangas, kad būtų sustiprintas jų mišinys ir pailgintas jų tarnavimo laikas, tradiciškai gaminama deginant įvairių rūšių naftos produktus.

„Goodyear“ demonstruojamojoje padangoje iš tvariųjų medžiagų yra keturių skirtingų rūšių suodžių

90 % „Goodyear“ demonstruojamojoje padangoje iš tvariųjų medžiagų yra keturių skirtingų rūšių suodžių, kurie gaminami iš metano, anglies dioksido, augalinės kilmės naftos ir nebenaudojamų padangų pirolizės alyvos žaliavų. Šiomis suodžių technologijomis siekiama mažinti anglies dioksido išmetimą, užtikrinti žiediškumą ir naudoti biologinės kilmės anglį, kartu užtikrinant eksploatacines savybes.

Šioje demonstracinėje padangoje naudojamas sojos pupelių aliejus padeda išlaikyti padangos gumos mišinio elastingumą kintant temperatūrai. Sojos pupelių aliejus yra biologinis šaltinis, padedantis sumažinti „Goodyear“ naudojamų naftos produktų kiekį. Nors beveik 100 % sojos baltymų sunaudojama maistui ir gyvūnų pašarams, lieka nemažas aliejaus perteklius, kurį galima naudoti pramonėje.

Silicio dioksidas yra dažnai padangose naudojama sudedamoji dalis, padedanti pagerinti sukibimą ir sumažinti degalų sąnaudas. Šioje demonstracinėje padangoje yra aukštos kokybės silicio dioksido, pagaminto iš ryžių lukštų atliekų likučių (RHA silicio dioksido) – ryžių perdirbimo šalutinio produkto, kuris dažnai išmetamas ir patenka į sąvartynus.

Poliesteris perdirbamas iš po vartojimo likusių butelių, grąžinant poliesterį į pagrindines chemines medžiagas ir perdirbant jas į techninės klasės poliesterį, naudojamą padangų kordams gaminti. Dervos naudojamos padangų sukibimo su kelio danga savybėms pagerinti. Šioje demonstracinėje padangoje tradicinės iš naftos pagamintos dervos pakeistos biologiškai atsinaujinančiomis pušų dervomis.

Radialinės padangos konstrukciją sutvirtina vielos ir plieniniai kordai. Šioje demonstracinėje padangoje naudojama karoliukų viela ir plieninis kordas iš plieno, kurio sudėtyje yra daug perdirbto plieno, pagaminto naudojant elektrinės lankinės krosnies (EAF) procesą. Naudojant EAF procesą, plienas gaminamas naudojant mažiau energijos ir didesnį perdirbto plieno kiekį. Naudojant EAF procesą galima sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, palyginti su plienu, pagamintu naudojant aukštakrosnę.

Į šią padangą taip pat įtraukti ISCC sertifikuoti masės balanso polimerai, pagaminti iš bio ir biocirkuliacinių žaliavų. Perėjimas prie tvarių medžiagų akivaizdus kai kuriose dabartinėse „Goodyear“ gaminių linijose. Šiuo metu aštuoniose gaminių linijose ir kai kuriose lenktyninėse padangose naudojamas sojų pupelių aliejus. Be to, „Goodyear“ nuo 2018 m. daugiau nei dvigubai padidino RHA silicio dioksido naudojimą savo gaminių linijose. Pristatydama padangą, kurioje yra iki 70 % tvariųjų medžiagų, „Goodyear“ demonstruoja apčiuopiamą įsipareigojimą su rinkoje esančiais sprendimais kurti geresnę ateitį.