Elektrėnų paslaugų miestelis taps elektromobilių traukos centru

Elektrėnų paslaugų miestelis
Elektrėnų paslaugų miestelis, Kazys Pupinis

Svarbiausioje šalies magistralėje ties Elektrėnais įkurtas paslaugų miestelis toliau plečiasi. Prie ambicingą projektą auginančių nekilnojamo turto vystytojų „MAD Property“ prisijungusi Estijos elektromobilių infrastruktūros plėtros įmonė „Eleport“ komplekse „Energy Spot Elektrėnai“ įrengs bent šešias naujas greitojo įkrovimo stoteles. Laukiant kol bus įkrauta baterija, čia taip pat bus galima apsipirkti, pavalgyti ir išgerti kavos.

Planuojama, kad pirmosios, nuo 150 iki 300 kW galios, greito, trunkančio vos 15–30 minučių, įkrovimo stotelės šalia Elektrėnų esančiame paslaugų komplekse pradės veikti dar šiais metais. Iki 2030 metų bendrovė „Eleport“ ketina įrengti mažiausiai šešis tokius įkroviklius. Priklausomai nuo klientų srauto, darbai gali būti paspartinti, o stotelių skaičius – padidintas. Įkrovimo įrangos operatorius žada užtikrinti aukščiausio lygio paslaugų kokybę.

„Atsirenkame tik geriausių gamintojų stoteles, kurias išbando mūsų technologijų komandos specialistai, o naują įrangą aktyvuojame tik gavę jų patvirtinimą. Svarbu ir tai, kad mes ne tik įrengiame stoteles, bet ir garantuojame tinkamą jų techninę priežiūrą, klientų, EV vairuotojų, aptarnavimą. Todėl vartotojai, į vietą atvykę vairuotojai, gali būti tikri, kad jos veiks ir jiems nereikės su apytušte baterija stresuojant važiuoti kažkur kitur“, – kalba „Eleport“ vadovas Lietuvoje ir Baltijos šalyse Kazys Pupinis.

Galingos ir patikimos įkrovimo stotelės išsiskirs itin patogia vartotojo sąsaja

Galingos ir patikimos įkrovimo stotelės išsiskirs itin patogia vartotojo sąsaja. „Mes patys vystome ir adaptuojame programinę įrangą, atsižvelgdami į kiekvieno kliento poreikius. Techninė įranga kartu su pažangia programine įranga sudaro didelę dalį kokybiškai suteikiamos paslaugos“, – teigia K. Pupinis. Užtikrinant maksimalų elektromobilių eksploatacijos tvarumą, visose „Eleport“ stotelėse įkrovimui yra ir bus tiekiama tik iš atsinaujinančių šaltinių gaunama elektros energija.

Maisto ir gėrimų užsakymai priimami ir telefonu bei internetu

Į paslaugų miestelį atvykus su apytušte baterija elektromobilį bus patogu pastatyti įkrauti ir užsukti į prekybos centrą, kavinę ar vieną iš penkių greta esančių greito maisto restoranų. Maisto ir gėrimų užsakymai priimami ir telefonu bei internetu, o trijuose restoranuose juos atsiimti galima net neišlipant iš automobilio. Jei baterija pilna, bet skrandis tuščias, nusukus nuo magistralės užsakymą galima atsiimti pro langelį. „Didžiausias šios vietos privalumas – išvystyta infrastruktūra.

Čia rasite prekybos centrą, kavinę, įvairias maitinimo vietas, plovyklą, degalinę

Lietuvoje iki šiol nėra kito tokio sustojimo, kuriame būtų siūloma tiek įvairių paslaugų. Čia rasite prekybos centrą, kavinę, įvairias maitinimo vietas, plovyklą, degalinę, o greitai – ir įkrovimo stoteles. Elektromobilių vairuotojams ir keleiviams tikrai neteks nuobodžiauti sėdint tamsoje“, – komentuoja vienas „MAD Property“ įkūrėjų Domas Jagminas.

Į Elektrėnuose esantį paslaugų miestelį patogu užsukti vykstant ne tik Vilniaus kryptimi, bet ir važiuojant link pajūrio – nusukimui nuo pagrindinio kelio atlikti užteks vos 2–3 minučių. 2016 m. Estijoje susikūrusi „Eleport“ yra viena didžiausių ir sparčiausiai augančių elektromobilių įkrovimo tinklą ir programinę įrangą vystančių įmonių Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Užsitikrinusi „Partners Group“ („Gren“), „Bolt“, „Scandium Energia“ ir kompanijos „Skype“ bendraįkūrėjų finansavimą, per ateinančius kelerius metus „Eleport“ ketina investuoti 100 mln. eurų į elektromobilių įkrovimo tinklo plėtrą Vidurio ir Rytų Europoje. „Eleport“ įkrovimo stotelėse tiekiama tik iš atsinaujinančių, ES sertifikuotų šaltinių išgaunama elektros energija.