„Audi“ pristatė „Q6 e-tron“ prototipą su informatyviaisiais žibintais

Audi Q6 e-tron
Audi Q6 e-tron

„Audi Q6 e-tron“ elektromobilyje montuojami antros kartos OLED technologijos galiniai žibintai leis keisti automobilio išvaizdą, įgalins naujas funkcijas ir netgi padidins eismo saugumą. „Audi“ nuosekliai tobulinama technologija ateityje pavers įprastus žibintus išmaniaisiais ekranais, kurių šviesa perteiks kitiems eismo dalyviams svarbią informaciją. Šio gamintojo automobilių aprašymuose atsiras ir naujas terminas – informatyvieji žibintai.

Serijinei gamybai ruošiamame „Q6 e-tron“ įdiegti aktyvieji skaitmeninės technologijos žibintai – pirmoji pasaulyje tokio tipo sistema. Priekiniai ir galiniai žibintai atrodo taip, lyg pulsuotų gyvybe. Būtent tokį įspūdį ir buvo siekiama sukurti diegiant pirmąsias keturių žiedų prekių ženklo aktyvias skaitmeninės technologijos šviesas. Prasidėjus serijinei „Q6 e-tron“ gamybai ši sistema bus įtraukta į papildomai siūlomą skaitmeninių technologijų apšvietimo paketą.

Aktyvųjį žibintų valdymą įgalina viename iš „Q6 e-tron“ kompiuterių įdiegtas specialus programinės įrangos modulis, kurį bendromis jėgomis sukūrė „Audi“ ir įmonių grupei priklausančios informacinių technologijų bendrovės „Cariad“ specialistai. Įsijungus antros kartos OLED galiniams žibintams vienu metu veikia šeši 360 segmentų skydeliai, kurie pagal specialų algoritmą dešimties milisekundžių intervalais sukuria vis naują vaizdą.

„Q6 e-tron“ sumontuoti OLED galiniai žibintai unikalūs

Būtent ši programa įkvepia automobiliui gyvybę ir leidžia jam sąveikauti su aplinka. Priekyje aktyviosios skaitmeninės technologijos žibintų komplektą sudaro 12 pritemdomų segmentų, o gale naudojami vien OLED elementai. Sąveikaujant atskiriems šviesos segmentams vaizdo ryškumas nekinta. „Q6 e-tron“ sumontuoti OLED galiniai žibintai unikalūs tuo, kad gali transliuoti automobilį supančiai aplinkai labai specifinę informaciją.

Lyginant su praėjusios kartos technologija, vieno skaitmeninio skydelio segmentų skaičius buvo padidintas nuo šešių iki 60. Elektromobilio gale iš viso sumontuoti šeši OLED skydeliai, kuriuose įdiegta 360 segmentų. Novatoriška OLED technologija leidžia sukurti unikalaus dizaino galinius žibintus, kurie taip pat pasižymi itin dideliu kontrastu.

Yra ir kitų privalumų: šviesos šaltinio valdymui nereikia papildomų reflektorių, kreipiančiųjų ar lęšių, todėl ši sistema yra itin efektyvi. Minėtos savybės leidžia „Audi“ inžinieriams ištrinti ribą tarp dvimačio ir trimačio vaizdo – plokštumoje formuojami erdviniai objektai. Inovacijų netrūksta ir automobilio priekyje. Naujos kartos dienos šviesos vizualiai atskirtos nuo kitų žibintų modulių, todėl išorės dizainas atrodo labiau išbaigtas.

Funkcija „Q6 e-tron“ modelyje buvo praplėsta išnaudojant informatyviuosius galinius žibintus.

Išlaikyta trimačių skaidrių detalių dizaino kryptis, o naująsias dienos šviesas dabar sudaro 70 atskirų LED segmentų. Žvelgiant iš priekio aiškiai pastebima prizmės forma, prie kurios dera ir dėmesį į automobilio žibintus nukreipianti metalizuota apdaila. „Audi“ automobiliuose diegiama įspėjimo apie saugų atstumą funkcija „Q6 e-tron“ modelyje buvo praplėsta išnaudojant informatyviuosius galinius žibintus.

Ji įspėja kitus eismo dalyvius apie potencialius pavojus ir kelyje esančias kliūtis. Galinių žibintų juostoje gali būti rodomas ir konkrečią kritinę situaciją atspindintis vaizdas drauge įjungiant įprastą avarinį signalą. Panašiai, kaip ir dabartinės kartos A8 modeliuose, įspėjimai pateikiami apdorojus duomenų spiečiuose kaupiamą informaciją. Informatyvieji žibintai leido patobulinti ir saugaus išlipimo funkciją.

Iki šiol ši sistema tik įspėdavo keleivius apie artėjantį kitą automobilį ar dviratį. Tam pritaikius galinių žibintų juostą sistemą veikia ir atvirkštiniu būdu – informuoja iš galo artėjančius vairuotojus ar dviratininkus apie atidaromas automobilio duris. Tai leidžia padidinti visų eismo dalyvių saugumą. Specialūs simboliai galinių žibintų juostoje rodomi ir įjungus automatinio parkavimo funkciją.

Greta esantys eismo dalyviai tuomet žino, kad gali saugiai priartėti prie automobilio. Naujoji technologija leidžia pasirinkti iki aštuonių skirtingų naujojo „Q6 e-tron“ priekinių ir galinių žibintų stiliaus variantų. Šia naujo lygio automobilio suasmeninimo priemone galima pasinaudoti dviem būdais – įsijungus „myAudi“ programėlę arba MMI multimedijos sistemą.

Papildomai siūlomi įrangos paketai leidžia pasinaudoti dar šešiais skirtingais žibintų stiliaus ir vairuotojo pasitikimo bei palydėjimo apšvietimo sekų variantais. Naudodamiesi „myAudi“ programėle vartotojai gali aktyvuoti norimą žibintų dizainą, pasirinkti pasitinkant vairuotoją arba palydint jį namo aktyvuojamas dinaminio apšvietimo sekas. Taip pat galima išbandyti antrosios kartos OLED galinių žibintų funkcijas.

Papildomai gali būti aktyvuojamos „Matrix LED“ priekinių žibintų funkcijų – ženklų spindėjimo slopinimo ir kitų eismo dalyvių maskavimo – demonstracijos. „Q6 e-tron“ modelius įsigysiantys klientai drauge su svarbiausiomis funkcijomis taip pat galės užsisakyti ir norimą žibintų stilių. Įrangą galima bus aktyvuoti neribotam laikui arba nurodyti konkretų laikotarpį. Toks lankstumas „Audi“ klientams leis suasmeninti naujojo „Q6 e-tron“ išorės dizainą renkantis vieną iš aštuonių skirtingų žibintų stiliaus variantų.