Audi TT: gamintojai pradėjo atsisveikinimą su legendine TT serija

Audi TT
„Audi TT”

Apie artėjantį Audi TT išėjimą į pensiją buvo kalbama prieš kelerius metus, o praėjusių metų gruodį gamintojai pradėjo atsisveikinimą su TT serija. Toli gražu ne viena „TT Heritage Edition“ versija buvo pagaminta Šiaurės Amerikos rinkai. Jungtinės Karalystės rinkose buvo parduodama „Final Edition“ versija. Panašios serijos buvo pradėtos naudoti kitose šalyse. Dabar TT pagaliau išeina į pensiją. Paskutinis Audi TT pagamintas „Audi“ gamykloje Vengrijoje.

Oficiali nuotrauka atrodo pakankamai niūri. Ant gaubto uždedamas vainikas, o ant priekinio stiklo užrašytos TT šeimos „gyvenimo“ datos: 1998.02.18 – 2023.11.10. Šalia yra bendras pagamintų automobilių kiekis – 662762 vnt. Informacija apie paskutiniają modelio kopiją kukli. Žinome tik tiek, kad tai TTS versija su 2.0 benzininiu turbo varikliu, kuris išvysto 306 arklio galias ir veikia kartu su Quattro visų varančiųjų ratų pavara.

Pirmąjį šimtą kilometrų per valandą greitį šis „Audi“ pasiekia per 4,5 sekundės, o maksimalus jo greitis ribojamas iki 250 kilometrų per valandą. Primename, kad „Audi TT“ šeima debiutavo Frankfurto automobilių parodoje 1995 m., o jos gamyba prasidėjo po trejų metų. Pirmasis ant surinkimo linijos pateko kupė. Tada – roudsteris. Audi TT asortimente buvo įvairių variantų, įskaitant ekstremalų 400 AG TT RS. Bėgant metams, modelis išgyveno tris kartas.

Paskutinis buvo pristatytas 2014 m. Geriausiais savo metais trečioji „TTškė“ surado apie 30 tūkstančių pirkėjų – tai nėra blogai modeliui, kuris nėra skirtas plačiajai auditorijai. Deja, pastaruoju metu paklausa mažėja. Be to, apmokestinamos versijos neturėjo perspektyvų aplinkosaugos standartų požiūriu. Visa tai privedė prie to ką turime. Klausimas dėl įpėdinio atviras. Gali būti, kad TT atgims kaip elektromobilis.