Naujo tipo „Audi“ automobilių žymėjimas – ką reiškia ženklinimo skaičiai

Dar gana neseniai „Audi“ pradėjo naudoti visiškai naujo tipo ženklinimą savo modeliams, kuris sukėlė sumaištį tarp nemažos dalies šių automobilių mėgėjų. Iki šiol ant kėbulo galo klijuojami skaičiai leido jau iš pirmo žvilgsnio suprasti automobilio variklio dydį ir degalų rūšį. Pavyzdžiui 2.0 TFSI reiškė, kad automobilyje yra sumontuotas 2.0 l benzininis, turbininis variklis. Tačiau „Audi“ šio žymėjimo atsisakė ir dabar toje pačioje vietoje esantys skaičiai jau nurodo nebe variklio dydį, o transporto priemonės galią.

Visa tai, kaip ir neatrodytų painu, jei skaičiai atitiktų variklio galią. Tačiau taip nėra. Tam tikri skaičiai nurodo tam tikrus galios rėmus. Pavyzdžiui, jei norėsite įsigyti 1.4 l darbinio tūrio benzinu varomą „Audi“, turinčą 81 kw. galią, ant jos neberasite užrašo 1.4 TFSI. Dabar ant galinio bagažinės dangčio jau bus parašyta 30 TFSI. Toks žymėjimas jau yra ant visų šios markės automobilių, gaminamų nuo 2018 metų vasaros.

Kadangi žymėjimas išties sunkiai suprantamas, žemiau Autoplius.lt pateikia lentelę, kuri nurodo, kurie skaičiai priskiriami atitinkamam galios intervalui.

25 – 80 kW ir mažiau (iki 106 AG);

30 – nuo 81 kW iki 91 kW (107 – 127 AG);

35 – nuo 110 kW iki 120 kW (145 – 150 AG);

40 – nuo 125 kW iki 150 kW (165 – 198 AG);

45 – nuo 169 kW iki 185 kW (223 – 244 AG);

50 – nuo 210 kW iki 230 kW (278 – 304 AG);

55 – nuo 245 kW iki 275 kW (324 – 363 AG);

60 – nuo 320 kW iki 340 kW (423 – 449 AG);

70 – 400 kW ir daugiau (nuo 529 AG);

Chaoso į ženklinimą įneša ne tik koduoti skaičiai, kuriuos kaskart tenka šifruoti, bet ir tai, kad yra tam tikrų automobilių, kurie į šiuos galios rėžius nė nepatenka. Pavyzdžiui 2018 metų „Audi A6“ su 3.0 l darbinio tūrio varikliu turi 320 AG. Tai – per daug, kad būtų priskiriama „50“ grupei, tačiau per mažai, kad patektų į „55“ grupę. Panašiai yra ir su nemaža dalimi „Audi Q7“ modelių. Kodėl?

Natūraliai kyla klausimas, kodėl „Audi“ sugalvojo pakeisti ženklinimą iš logiško ir pirkėjams pažįstamo jau keletą dešimtmečių, į naują ir stokojantį aiškumo. Na, paaiškinimas gana suprantamas. Gamintojas teigia, kad įpratus, naujasis ženklinimas padės geriau suprasti gamintojo asortimentą. Mat atsirandant vis daugiau hibridinių ir vien elektra varomų „Audi“ modelių, kartais tiesiog nebelieka galimybės naudoti tradicinį ženklinimą, kaip tai buvo daroma su tradiciniais degalais varomais automobiliais.

Žinoma, technologijoms tampant vis pažangesnėms, atsirandant moderniems turbokompresoriams, variklio fizinis dydis apskritai nebėra toks svarbus, kaip anksčiau – atmosferinių automobilių amžiuje. Šiuo metu didelė dalis gamintojų siūlo modelius su tokio pat dydžio varikliais, tačiau turinčiais skirtingas galios išvestis. Kas keičiasi vartotojams?

Vartotojams šie pokyčiai neturi net menkiausios įtakos. O jei nesate naujojo žymėjimo šalininkas ir jis jums atrodo labiau klaidinantis nei naudingas – „Audi“ siūlo užsakant automobilį pašalinti šiuos ženklelius. Jei automobilį jau turite – tai lengvai galite padaryti ir patys. Na, o sportiškiausios „Audi“ modelių versijos ant kurių puikuojasi „S“ bei „RS“ raidės ir toliau išlaikys savo tradicinį ženklinimą.

Gintenis Dauparas

https://autoplius.lt

Rekomenduojame :

„Volkswagen“ plečia „ID. Buzz“ gamą: pristato naują bazinę ir top...
„Volkswagen ID. Buzz“ „Volkswagen“ komercinių automobilių padalinys „Volkswagen Commercial Vehicles“ plečia...
Sukčiavimo būdai, kuriais bandoma apgauti automobilių pirkėjus
Automobilių pirkėjai Naudotų automobilių pirkėjai kasmet patiria didelių nuostolių, nes transporto...
BMW paskelbė apie atnaujinamą 3-čiąją seriją, įskaitant ir M3
BMW M3 Vokietijos automobilių koncernas BMW paskelbė apie atnaujinamą 3 serijos...