Ilgas žiemos sezonas eina į pabaigą. Ką gi daryti su žieminėmis padangomis, kurios „ištikimai“ mus saugojo visą žiemą? Pirmiausia nuimtus nuo automobilio ratus reikės kruopščiai nuplauti nuo įvairių žiemos nuosėdų – druskų, smėlio, kitų nešvarumų, ypač neslystančių spyglių srityje. Tuomet, priklausomai nuo ridos ir protektoriaus būklės, turite pasitarti su specialistais arba nuspręsti patys, ar palikti saugoti padangas iki kito žiemos sezono, ar panaudoti kaip vasarines.
Galbūt protingesnis sprendimas kitam žiemos sezonui įsigyti naują komplektą. Dygliuotų padangų eksploatavimo patirtis rodo, kad daugiau nei 15 tūkstančių kilometrų ridos keleivinių padangų dažniausiai iškrenta arba sugenda apie 10% dyglių. Jei trūksta iki 25 % dyglių, padanga tampa nepakankamai efektyvi. Jei prarandama nuo 25 iki 50% dyglių, padangų, kaip dygliuotų padangų, efektyvumas visiškai prarandamas, todėl likusius dyglius geriau pašalinti iš protektoriaus, ir, jei padangos yra geros būklės, naudoti jas iki protektoriaus raštas visiškai susidėvės (iki ribinės būklės, kurią nustato nusidėvėjimo indikatoriai).
Jei ir toliau naudosite žiemines padangas vasarą, turėkite omenyje, kad jų sukibimo koeficientas yra mažesnis, sutrinka ratų balansavimas, padidėja triukšmo lygis. Vasarai turint atskirą ratų komplektą (su vasarinėmis padangomis), o ratų su žieminėmis padangomis išmontuoti nereikia, tiesiog uždėkite juos vieną ant kito ir sumažinkite padangų slėgį iki 0,5-1,0 atm.
Atskirai nuo ratlankių nuimtas padangas reikia laikyti sausoje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių, vertikalioje padėtyje. Kamerinėms padangoms (jei tokias dar turite) kameros turi būti įkišamos į padangas pripūstos, kad ant jų nesusidarytų raukšlių ir pragulų. Nepatartina laikyti padangų horizontaliai statant „bokštelius“, nekabinkite, o pastatykite ant protektoriaus vertikaliai ir kartą per mėnesį apverskite, keisdami atramos tašką. Šiuo metu daug įvairių įmonių ir padangų servisų siūlo sezonines padangų saugojimo paslaugas, todėl neturint tinkamų sąlygų saugoti privačiose patalpose visuomet galima pasinaudoti tokia pąslauga.